Festival programme

Filter by special guest

All guests

Marcin Lechna

Radosław Bolałek

Mateusz Papis

Rafał Spórna

Tomasz Niewiadomski

Filip Grzędowski

Robert Popielecki

Magda Rutkowska

Marcin Opolski

Ryszard Siwanowicz

Łukasz Reczulski

Jan Skarżyński

Grzegorz J. Nowicki

Emilia Skubis

Joanna Grzelczyk

Daniel Chmielewski

Paweł Dunin-Wąsowicz

Radek Lipowy

Łukasz Zandecki

Ola Frankowska

Jacek Świdziński

Martyna Chrzanowska

Arkadiusz Salomoński

Rafał Kosik

Kristian Hellesund

Paul Gravett

Anna Poszepczyńska

Aleska

Joanna Roszak

Marta Czech

Weronika Kulis

Rafał Trejnis

Marek Lachowicz

Jakub Stępień

Kamil Białkowski

Radosław Szewski Staszewski

Kamil Matuszak

Mateusz Pronobis

Radosław Ignatów

Samuel Skiba-Wojnach

Bartosz Guzy

Artur Szymała

Viola Kijowska

Didier Alcante

Mateusz Godlewski

Piotr Czarnecki

Łukasz Ciżmowski

Emiliano Tanzillo

Marcin Waligórski

Anna Zielińska

Falauke

Katarzyna Tośta

Łukasz Mazur

Marta Kostecka

Sylwia Kaźmierczak

Jarek Obważanek

Karolina Klimiuk

Aneta Wiśniewska

Michał Bańka

Marcin Rustecki

Aleksander Borszowski

Krzysztof Ziembik

Kairi

Rafał Szrajber

Krystian Włosek

Michał Staniszewski

Maria B. Garda

Jean-Pierre Dionnet

Igor Barańko

Bartłomiej Kluska

Krzysiek Augustyn

Marcin Borkowski

Patryk Andersz

Marcin Sergiusz Przybyłek

Michał R. Wiśniewski

Paweł Schreiber

Patrycja Radoń

Adam Wacławski

Bartek Dramczyk

Maciej Jasiński

Tomasz Tomaszewski

Wojciech Birek

Katarzyna Kamieniarz

Katarzyna Witerscheim

Karol Mularczyk

Thomas Kast

Paweł Paradowski

Tanabe Gou

Robin Recht

Frédéric Vignaux

Ronan Toulhoat

Tomasz Spell

Thomas Ott

Zygmunt Similak

Mariusz Moroz

Adam Święcki

Artur Ruducha

Megan Uosiu

Wiktor Weprzędz

Bartosz Minkiewicz

Rafa Janko

Tomasz Grodecki

Piotr Wojciechowski

Kiriesława (Paulina Obutelewicz)

Dominik Szcześniak

Łukasz Godlewski

Akaa

Arttricia (Patrycja Pustelnik)

Ottoich

Grzegorz Pawlak

Tomasz Kołodziejczak

Robert Łapiński

Kamil Śmiałkowski

Anna Krztoń

Rafał Szłapa

Marek Turek

Robert Waga

Michał Śledziński

Magdalena Meago Kania

Ryszard Dąbrowski

Xulm

Marcin Bałczewski

Rafał Kołsut

Robert Sienicki

Paulina Christa

Luko Czakowski

Bartosz Sztybor

Katarzyna Żarnowska

Mateusz Papis

Dominik Pańczyk

Arkadiusz Salomoński

Wojciech Nelec

Małgorzata Chudziak

Michał Siromski

Marcin Kamiński

Piotr Kasiński

Krzysztof Ostrowski

Michał Traczyk

Tomasz Kaczkowski

Robert Trojanowski

Witold Tkaczyk

Adam Rusek

Maciej Pałka

Krzysztof Janicz

Maciej Cholewiński

Roch Urbaniak

Paweł Ciołkiewicz

Jacek Skrzydlewski

Andrzej O. Nowakowski

Julian Jeliński

Rafał Skarżycki

Michał Arkusiński

Piotr Nowacki

Tomasz Lew Leśniak

Tomasz Kontny

Dariusz Stańczyk

Unka Odya

Edyta Bystroń

Łukasz Wnuczek

Grzegorz Rosiński

Marek Oleksicki

Maciej Kur

Tobiasz Piątkowski

Jakub Syty

Berenika Kołomycka

Krzysztof Trystuła

Przemysław Surma

Filter by event category

All categories

Dedications

Other

Manga

projekcja_black

Film zone

Main stage

Meetings

Kids zone

Games Zone

Board games zone

Workshops

09:00

09:15

09:30

09:45

10:00

10:15

10:30

10:45

11:00

11:15

11:30

11:45

12:00

12:15

12:30

12:45

13:00

13:15

13:30

13:45

14:00

14:15

14:30

14:45

15:00

15:15

15:30

15:45

16:00

16:15

16:30

16:45

17:00

17:15

17:30

17:45

18:00

18:15

18:30

18:45

19:00

19:15

19:30

19:45

20:00

20:15

20:30

20:45

21:00

21:15

21:30

21:45

22:00

22:15

22:30

22:45

23:00

23:15

23:30

23:45

00:00

Room A

O crossoverach dziwnych, dziwniejszych i najdziwniejszych

Julian Jeliński

12:00 - 13:00

Złota Kolekcja Kajka i Kokosza - czas na podsumowanie

Tomasz Kołodziejczak, Paulina Christa, Krzysztof Janicz, Arkadiusz Salomoński

14:00 - 15:00

Czarno-białe tajemnice Thomasa Otta

Thomas Ott

15:00 - 16:00

Meetings

Spotkanie z Gou Tanabe, autorem komiksowych adaptacji dzieł H.P. Lovecrafta

Tanabe Gou

16:00 - 17:00

Manga

Meetings

Jeż i szympans na osiedlu - o komiksach i animacjach z Michałem Śledzińskim, Tomaszem Leśniakiem i R...

Michał Śledziński, Tomasz Lew Leśniak, Rafał Skarżycki

17:00 - 18:00

Meetings

Egmont w zapowiedziach

Martyna Chrzanowska

18:00 - 19:00

Gala wręczenia nagród 34. MFKiG

20:00 - 21:00

Other

Książka i komiksy ze świata "Cyberpunk 2077" - spotkanie z Rafałem Kosikiem i Bartoszem Sztyborem...

Bartosz Sztybor, Rafał Kosik

13:00 - 14:00

Meetings

Jak stworzyłem "Bombę" - spotkanie z Didierem Alcantem

Didier Alcante

11:00 - 12:00

Meetings

"Smoczy rycerz" - spotkanie z Emiliano Tanzillo

Emiliano Tanzillo

10:00 - 11:00

Meetings

Room B

Nowe komiksy Igora Barańko

Igor Barańko

12:00 - 13:00

Meetings

Konferencja wydawców mangowych

13:00 - 14:00

Manga

Alternatywne historie z Gwiezdnych Wojen

Wiktor Weprzędz

14:00 - 15:00

Pierwsza odsłona „Ostatecznej przygody czopka Piotrka”, czyli Marek Lachowicz powraca!

Marek Lachowicz

15:00 - 16:00

Meetings

"Zła noga" w kolorze i inne komiksy Tomasza Spella

Tomasz Spell

16:00 - 17:00

Webtoons for dummies, czyli jak rysować komiksy internetowe

Akaa, Arttricia (Patrycja Pustelnik), Kiriesława (Paulina Obutelewicz)

17:00 - 18:00

Thomas Kast - spotkanie z autorem komiksu "Bablah"

Thomas Kast

18:00 - 19:00

Meetings

Druga "Pętla"- spotkanie z autorami komiksu

Marcin Rustecki, Dominik Szcześniak, Grzegorz Pawlak, Rafał Trejnis

19:00 - 20:00

Meetings

Czy MCU umiera? Garść przemyśleń o obecnym stanie uniwersum Marvela

Jakub Stępień

11:00 - 12:00

Afryka współczesna w pytaniach - o komiksie "Cierpliwy pies"

Paweł Paradowski

10:00 - 11:00

Meetings

Room C

Jak smakuje debiut? - z Falauke o premierowym komiksie "Czy wszystko smakuje?"

Falauke

10:00 - 11:00

Meetings

Spotkanie z Andrzejem O. Nowakowskim

Andrzej O. Nowakowski

11:00 - 12:00

Meetings

10 lat Misia Zbysia

Piotr Nowacki, Maciej Jasiński, Tomasz Kaczkowski

12:00 - 13:00

Meetings

"Beletrystyka" przedyskutowana - autobiograficzna seria komediowa

Robert Sienicki

13:00 - 14:00

Meetings

A 99,99% postaci jest homo - Agnieszka ,,Akaa" Kamieńska i drugi tom "Yaoi Market"

Akaa, Aleska

14:00 - 15:00

Meetings

Bartosz Minkiewicz kontra Pan Wiedźma

Bartosz Minkiewicz

15:00 - 16:00

Meetings

Jak zbudowałem rynek komiksu w Polsce

Tomasz Kołodziejczak

16:00 - 17:00

Komiks historyczny, ale ciekawy

Tobiasz Piątkowski, Karol Mularczyk, Jacek Świdziński

17:00 - 18:00

Łódzkie opowieści wojenne

Maciej Cholewiński, Łukasz Godlewski, Tomasz Tomaszewski, Katarzyna Tośta

18:00 - 19:00

Słowiańscy Avengers, czyli kim jest polski superbohater?

Rafa Janko, Dariusz Stańczyk, Piotr Czarnecki, Łukasz Ciżmowski, Tomasz Grodecki, Rafał Szłapa

19:00 - 20:00

Trzy dekady w piekle. 30. urodziny Dooma świętują znawcy kultowego FPS

Bartek Dramczyk, Patryk Andersz

15:00 - 16:00

Games Zone

Czy e-sportowiec potrzebuje psychologa?

Patrycja Radoń

10:00 - 11:00

Games Zone

Jak dobrze zacząć w gamedevie?

Karolina Klimiuk, Marcin Waligórski, Aneta Wiśniewska, Anna Zielińska, Rafał Szrajber

11:00 - 12:00

Games Zone

Schreiber vs. Szrajber: sztuczna inteligencja w służbie gier - opowiada inteligencja prawdziwa

Paweł Schreiber, Rafał Szrajber

12:00 - 13:00

Games Zone

Demoscena - legenda, dziedzictwo, przyszłość

Bartek Dramczyk, Michał Staniszewski, Adam Wacławski, Krystian Włosek

13:00 - 14:00

Games Zone

Premiera antologii "Wokół narracji interaktywnej" - o książce opowiadają jej współtwórcy

Maria B. Garda, Marcin Borkowski, Paweł Schreiber, Michał Śledziński, Bartłomiej Kluska

14:00 - 15:00

Meetings

Jaka będzie przyszłość gier wideo

Michał R. Wiśniewski, Marcin Sergiusz Przybyłek, Aleksander Borszowski

16:00 - 17:00

Dziarscy czterdziestoletni: Atari i Commodore - co dziś dzieje się w świecie legendarnych komputerów...

Krzysiek Augustyn, Robert Łapiński, Krzysztof Ziembik, Bartłomiej Kluska

17:00 - 18:00

Games Zone

Cosplay dla początkujących - objaśnia Kairi

Kairi

18:00 - 19:00

O komiksowych przodkach i nowej książce Adama Ruska

Adam Rusek, Wojciech Birek

10:00 - 11:00

Meetings

11:00 Warsztaty z Colartem | 12:30 Każdy może być artystą, czyli najśmieszniejsze warsztaty komiksow...

Robert Trojanowski, Ola Frankowska

11:00 - 14:00

Kids zone

Workshops

14:00-15:30 Narysuj mi dinozaura! - rysunkowe warsztaty dla dzieci

Roch Urbaniak

14:00 - 15:00

Workshops

15:30 Spotkanie z Ryszardem Dąbrowskim

Ryszard Dąbrowski

15:00 - 16:00

Meetings

16:00 Spotkanie z Mariuszem Morozem | 16:30-17:30 Trzydziestka AQQ

Witold Tkaczyk, Adam Rusek, Michał Traczyk, Mariusz Moroz, Paweł Dunin-Wąsowicz, Radek Lipowy, Łukasz Zandecki

16:00 - 17:00

Meetings

17:30 Nie tylko o komiksie "Cela nr 1" z Adamem Święckim

Adam Święcki

17:00 - 18:00

Meetings

Po trzykroć "Brom"

Unka Odya

18:00 - 19:00

Meetings

Przerysowani – komiksowe opowieści o narkotykach

Daniel Chmielewski

19:00 - 20:00

Board Games Zone

15:30 Jak zostać niezależnym twórcą gier planszowych?

Radosław Ignatów

15:00 - 17:00

Board games zone

Innowacyjne gry logiczne, czyli Smart Games

Viola Kijowska

11:00 - 12:00

Board games zone

12:30 Adaptacja komiksu Thorgal na system gry fabularnej

Artur Szymała, Bartosz Guzy

12:00 - 14:00

Board games zone

Jak zostać zawodowym, profesjonalnym malarzem figurkowym?

Samuel Skiba-Wojnach

14:00 - 15:00

Board games zone

Autograph Zone

11:00-12:30 Gou Tanabe, Paweł Paradowski, Falauke, Karol Mularczyk, Thomas Kast, Mariusz Moroz, Toma...

Tanabe Gou, Paweł Paradowski, Falauke, Karol Mularczyk, Thomas Kast, Mariusz Moroz, Tomasz Spell

11:00 - 12:00

Dedications

12:30-14:00 Luko Czakowski, Andrzej Nowakowski, Didier Alcante, Marek Lachowicz, Tobiasz Piątkowski,...

Luko Czakowski, Andrzej O. Nowakowski, Didier Alcante, Marek Lachowicz, Tobiasz Piątkowski, Michał Śledziński, Jacek Świdziński

12:00 - 14:00

Dedications

14:00-15:30 Gou Tanabe, Artur Ruducha, Piotr Nowacki, Maciej Jasiński, Tomasz Leśniak, Rafał Skarżyc...

Tanabe Gou, Artur Ruducha, Piotr Nowacki, Maciej Jasiński, Tomasz Lew Leśniak, Rafał Skarżycki, Tomasz Kaczkowski

14:00 - 15:00

Dedications

15:30-17:00 Rafał Spórna, Igor Barańko, Frédéric Vignaux, Robin Recht, Adam Święcki, Unka Odya...

Igor Barańko, Frédéric Vignaux, Robin Recht, Adam Święcki, Unka Odya, Rafał Spórna

15:00 - 17:00

Dedications

17:00-18:30 Bartosz Minkiewicz, Thomas Ott, Robert Sienicki, Marcin Rustecki, Dominik Szcześniak, Gr...

Bartosz Minkiewicz, Thomas Ott, Robert Sienicki, Marcin Rustecki, Dominik Szcześniak, Grzegorz Pawlak, Rafał Trejnis

17:00 - 18:00

Dedications

Main Stage

13.30 Prezentacja ogólnopolskiego konkursu Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych

Rafał Szrajber

13:00 - 14:00

12:15 Ogłoszenie wyników konkursu Fundacji Przekrój i EC1 Łódź na pasek komiksowy

12:00 - 13:00

Main stage

Rozstrzygnięcie konkursu dla dzieci i młodzieży "Podróż do centrum wszechświata"

14:00 - 15:00

Main stage

Kids zone

Złote Kurczaki 2021

15:00 - 16:00

Main stage

16:15 Konkurs Cosplay

16:00 - 19:00

Main stage