Festival programme

Filter by special guest

All guests

Greg Rucka

Kim Jung Gi

Grażyna Kasprzak

Zbigniew Kasprzak

Filter by event category

All categories

Dedications

Other

Manga

projekcja_black

Film zone

Main stage

Meetings

Star Wars

Kids zone

Games Zone

Board games zone

Komiks Historyczny

Workshops

09:00

09:15

09:30

09:45

10:00

10:15

10:30

10:45

11:00

11:15

11:30

11:45

12:00

12:15

12:30

12:45

13:00

13:15

13:30

13:45

14:00

14:15

14:30

14:45

15:00

15:15

15:30

15:45

16:00

16:15

16:30

16:45

17:00

17:15

17:30

17:45

18:00

18:15

18:30

18:45

19:00

19:15

19:30

19:45

20:00

20:15

20:30

20:45

21:00

21:15

21:30

21:45

22:00

22:15

22:30

22:45

23:00

23:15

23:30

23:45

00:00

Wystawa konkursu na krótką formę komiksową

10:00 - 18:00

After Party 32. MFKiG w Poleskim Ośrodku Sztuki

21:00 - 23:59

Other

Room A

Dziewczyny w grze! - prezentacja programu mentoringowego CD Projekt

Dr Bianka Siwińska, Joanna Lisiecka, Agnieszka Szamałek-Michalska

15:00 - 16:00

Games Zone

Gala wręczenia nagród 32. MFKiG

Dominika Węcławek, Dominika Gracz-Moskwa, Matylda Sęk-Iwanek, Krzysztof Tkaczyk, Marcin Kamiński, Piotr Kasiński, Jarek Obważanek, Wojciech Birek, Agnieszka Świętek, Maciej Kur, Przemysław Pawełek

20:00 - 21:00

Other

Klub Świata Komiksu, czyli Tomasz Kołodziejczak w ogniu pytań o plany wydawnicze

Tomasz Kołodziejczak

17:00 - 19:00

Meetings

Porozmawiajmy o scenariuszach - spotkanie z Grzegorzem Januszem

Grzegorz Janusz

16:00 - 17:00

Meetings

Jak mobilnie ugryźć Wiedźmina - spotkanie z twórcami The Witcher: Monster Slayer

Maciej Rosiński, Jakub Wiśniewski, Kacper Durakiewicz-Szymczak

14:00 - 15:00

Meetings

Games Zone

Kajko i Kokosz: pełna integracja

Krzysztof Janicz, Paulina Christa, Tomasz Kołodziejczak, Arkadiusz Salomoński

13:00 - 14:00

Serial "Jak zostałem Superłotrem" - spotkanie z Krzysztofem Ostrowskim oraz studiem Animoon

Krzysztof Ostrowski

12:00 - 13:00

Meetings

Polska „Drużyna Zet” – spotkanie z aktorami dubbingowymi "Dragon Ball Super"

Kamil Pruban, Agnieszka Wiśniewska, Dariusz Kosmowski, Marta Czarkowska, Krystian “Indigier” Biały, Hanna Kinder-Kiss, Karol Gajos

11:00 - 12:00

Manga

Meetings

Komiksy Huberta Ronka - z autorem rozmawia Jakub Syty

Hubert Ronek

10:00 - 11:00

Meetings

Room B

United States of Komiks prezentuje: Jaka jest granica interpretacji przy adaptacji

Piotr Jackowski, Dominik Pańczyk, Mateusz Papis, Marcin Sienny

18:00 - 19:00

Budujemy Centrum Komiksu i Gier w Łodzi - spotkanie z przedstawicielami CKNI

Adam Radoń, Adrian Kulesza, Michał “Bonzaj” Staniszewski, Joanna Birek

17:00 - 18:00

Nowy "Bler" od Rafała Szłapy - prowadzenie Maciej Pałka

Rafał Szłapa

16:00 - 17:00

Meetings

United States of Komiks prezentuje: przegląd nadchodzących premier filmowych i serialowych

Piotr Jackowski, Dominik Pańczyk, Marcin Sienny

14:00 - 16:00

Room C

Malarz w świecie komiksu - Jon J Muth ("Podróż siódma")

Jon J Muth

17:00 - 18:00

projekcja_black Film zone

Komiks Historyczny

"Właściwie dlaczego robię komiksy?" - tłumaczy Gipi [PL/IT]

Gipi

14:00 - 15:00

projekcja_black Film zone

[ODWOŁANE] Inuyasha i JoJo: tłumaczenie klasyki mang w dobie internetu

Michał Żmijewski, Urszula Knap

18:00 - 19:00

Manga

Leo ("Aldebaran", Antares") o tym, jak być wytrwałym [PL/FR]

Leo

16:00 - 17:00

projekcja_black Film zone

"Niezwyciężony" - o adaptacji powieści Stanisława Lema

Rafał Mikołajczyk, Klaudyna Sułek

15:00 - 16:00

Meetings

Komiks Historyczny

Komiks można robić w każdym wieku - Christophe Cazenove [PL/FR]

Christophe Cazenove

13:00 - 14:00

projekcja_black Film zone

Niedaleko pada komiks od fantastyki - spotkanie autorskie z Tomaszem Kołodziejczakiem

Tomasz Kołodziejczak

12:00 - 13:00

Meetings

Komiks Historyczny

Dzik, Lisek, Kubatu oraz Wojtek i Rudy, czyli komiksy dla dzieci z Egmontu

Berenika Kołomycka, Jakub Syty, Piotr Hołod

11:00 - 12:00

Meetings

"Opowiadam historie za pomocą obrazków" - Jordi Bayarri [PL/ES]

Jordi Bayarri

10:00 - 11:00

projekcja_black Film zone

Wszyscy kochamy "Gwiezdne Wojny" - Mike Siglain (Lucas Film)

Mike Siglain

19:00 - 20:00

projekcja_black Film zone

Star Wars

Nowa seria "Bazyliszki" - spotkanie z autorami

Tobiasz Piątkowski, Wojciech Stefaniec

18:00 - 19:00

Meetings

Narracyjne środowiska w grach wideo i opowieściach wizualnych czyli o świecie Parowych Szczelin

Rafał Szrajber

17:00 - 18:00

Games Zone

Wampiry wysysają krew i... alkohol. "Wampiurs Wars" Jana Platy-Przechlewskiego

Jan Plata-Przechlewski

16:00 - 17:00

Meetings

Kentaro Miura - czy tylko autor "Berserka"?

Krzysztof “Grisznak” Wojdyło

15:00 - 16:00

Manga

Komiksowe adaptacje prozy Stanisława Lema

Wojciech Birek

13:00 - 14:00

Komiks Historyczny

"Brom" po raz drugi

Unka Odya

12:00 - 13:00

Meetings

Niezliczone ilości nowych komiksów - Piotr Nowacki

Piotr Nowacki

11:00 - 12:00

Meetings

"Opowieści minione. Nie ma sprawiedliwości" - o debiutanckim albumie Marka Kopca

Marek Kopiec

10:00 - 11:00

Meetings

"Paneuropa vs COVID" - spotkanie z autorami komiksu

Tobiasz Piątkowski, Wojciech Stefaniec, Rafał Szłapa

14:00 - 15:00

Meetings

Zero i trzy szóstki, czyli gustownie o komiksach dla dorosłych - najnowsza antologia PPGraphics

Maria Lengren, Marta Falkowska, Robert Adler, Ojciec Rene, Ewa “Eimmy” Zaremba, Ave.

18:00 - 19:00

Krótka historia selfie, czyli co wydarzyło się w pewnej jaskini - warsztaty z Robertem Trojanowskim...

Robert Trojanowski

16:00 - 18:00

Kids zone

Workshops

Jak zrobić komiks crowdfundingowy - od pomysłu do końca zbiórki - warsztaty z Hubertem Ronkiem

Hubert Ronek

14:00 - 16:00

Workshops

Kilka słów o dramaturgii - warsztaty scenariuszowe z budowania dramaturgii w medium komiksowym - pro...

Piotr Szulc

12:00 - 14:00

Workshops

Porysujmy stworki! - warsztaty dla dzieci z Anną Kłosowską (Odmęty Absurdu)

Anna Kłosowska

11:00 - 12:00

Kids zone

Workshops

Setne urodziny twórcy Polikarpa - o twórczości Adama Bieńkowskiego

Joanna Grzybowska

10:00 - 11:00

Autograph Zone

Autografy: R. Mikołajczyk, autorzy PPG, M. Podolec

Rafał Mikołajczyk, Marcin Podolec, Ave., Ewa “Eimmy” Zaremba, Ojciec Rene, Piotr Czaplarski, Robert Adler, Nikodem Cabała

17:00 - 18:30

Dedications

Autografy: W. Stefaniec, P. Nowacki, M. Jasiński, T. Piątkowski, W. Skupniewicz, M. Śledziński, T. K...

Wojciech Stefaniec, Piotr Nowacki, Tobiasz Piątkowski, Wiesław Skupniewicz, Michał Śledziński, Maciej Jasiński, Tomasz Kaczkowski

15:30 - 17:00

Dedications

Autografy: B. Kołomycka, J. Syty, P. Hołod, A. O. Nowakowski, G. Weigt, E. Gonzales, L. Czakowski, M...

Berenika Kołomycka, Jakub Syty, Andrzej O. Nowakowski, Piotr Hołod, Grzegorz Weigt, Ernesto Gonzales, Luko Czakowski, Marek Turek

14:00 - 15:30

Dedications

Autografy: G. Rosiński, U. Odya, G. Janusz, M. Pałka, K. Łuczyński, P. Truściński

Grzegorz Rosiński, Unka Odya, Grzegorz Janusz, Maciej Pałka, Przemysław Truściński, Krzysztof Łuczyński

12:30 - 14:00

Dedications

Autografy: Hubert Ronek, Marek Kopiec, Jacek Skrzydlewski, Jan Plata-Przechlewski

Hubert Ronek, Jacek Skrzydlewski, Marek Kopiec, Jan Plata-Przechlewski

11:00 - 12:30

Dedications

Main Stage

"Jak zostałem Superłotrem" - odcinek serialu (15:50)

15:30 - 16:00

projekcja_black Film zone

Main stage

Komiksowe "Kalambury" z Warsztatem Artysty oraz Winsor&Newton

14:00 - 15:00

Main stage

"Jak zostałem Superłotrem" - odcinek serialu (13:50)

13:30 - 14:00

projekcja_black Film zone

Main stage

"Jak zostałem Superłotrem" - odcinek serialu

11:00 - 11:30

projekcja_black Film zone

Main stage

"Jak zostałem Superłotrem" - odcinek serialu

10:30 - 11:00

projekcja_black Film zone

Main stage

Ogłoszenie wyników konkursu Politechniki Łódzkiej

13:00 - 13:30

Main stage

Mini-Turnieje e-sportowe z AMSO.PL - największym dostawcą komputerów poleasingowych w Polsce

12:30 - 13:00

Main stage

Games Zone

Konkurs Cosplay

Issabel, Violet

16:00 - 19:00

Main stage

Rozstrzygnięcie konkursu "Maszyna do spełniania życzeń"

15:00 - 15:30

Main stage

Kids zone

Komiks Historyczny

Board Games Zone

Gry planszowe w Polsce a reszta świata

Krzysztof Szafrański

17:00 - 18:15

Board games zone

Gry na podstawie literatury

Michał Gołkowski, Krzysztof Wolicki, Piotr Augustyniak i Marcin Szmidt

15:30 - 16:45

Meetings

Board games zone

Co to znaczy być projektantem gier planszowych?

Adam Kwapiński, Piotr Augustyniak i Marcin Szmidt

14:00 - 15:15

Meetings

Board games zone

Proces powstawania gier w Rebel Studio

Przemysław Wojtkowiak

12:30 - 13:45

Meetings

Board games zone

Praca wydawnictwa gier planszowych od kuchni

Michał Herman

11:00 - 12:15

Meetings

Board games zone