Program festiwalu

Filtruj po gościu specjalnym

Wszyscy goście

Maciej Łazowski

Robert Trojanowski

Wiktor Talaga

Wojciech Birek

Witold Tkaczyk

Adam Rusek

Mariusz Zabdyr

Andrzej Włudecki

Maciej Pałka

Jakub Topor

Krzysztof Gawronkiewicz

Krzysztof Janicz

Krzysztof Owedyk

Maciej Cholewiński

Łukasz Kowalczuk

Adam Dobroński

Elżbieta Żukowska

Roch Urbaniak

Radosław Koch

Paweł Ciołkiewicz

Jacek Skrzydlewski

Marek Szyszko

Andrzej O. Nowakowski

Sebastian Chosiński

Julian Jeliński

Bogusław Polch

Rafał Skarżycki

Marek Rubec

Dominika Urbańska-Galanciak

Michał Arkusiński

Warsztaty Komiksu

Marcin Podolec

Piotr Nowacki

Maria Lengren

Rafał Szłapa

Zosia Dzierżawska

Tadeusz Baranowski

Manga Corner

Kuba Ryszkiewicz

Agnieszka Niedźwiadek

Warsztat Artysty

Grzegorz Janusz

Bartłomiej Sztobryn

United States of Komiks

Tomasz Leśniak

Katarzyna Witerscheim

Piotr Czarnecki

Tomasz Kontny

Mikołaj Ratka

Dariusz Stańczyk

Jakub Oleksów

Artur Biernacki

Monika Laprus-Wierzejska

Paweł Gierczak

Piotr Rosner

Magdalena Rzepecka

Anna Karolina Kaczmarczyk

Tomasz Piorunowski

Jacek Kuziemski

Mateusz Piątkowski

Unka Odya

Anna Sranna

Magdalena Lankosz

Paweł Piechnik

Edyta Bystroń

Anna Krztoń

Łukasz Wnuczek

Marcelo D'Salete

Joanna Karpowicz

Piotr Szulc

Daniel Odija

Wojciech Stefaniec

Michel Koeniguer

Tomáš Prokůpek

Tomasz Larek

Jakub Kijuc

Adam Kmiołek

Piotr Cieśliński

Grzegorz Przybyś

Przemysław Truściński

Nicolas Grivel

Boulet

Marta Falkowska

Konstanty Wolny

Kasia Niemczyk

Grzegorz Rosiński

Marianna Strychowska

Marek Oleksicki

Maciej Kur

Nuno Saraiva

Bruno Caetano

João Tercio

Marta Teives

João Lameiras

Ricardo Cabral

Tobiasz Piątkowski

Sławomir Kiełbus

Grażyna Kasprzak

Zbigniew Kasprzak

Cyril Pedrosa

Jakub Syty

Berenika Kołomycka

Krzysztof Trystuła

Maciej Jasiński

Przemysław Surma

Piotr Bednarczyk

John Higgins

Mick McMahon

John Layman

Filtruj po rodzaju wydarzenia

Wszystkie kategorie

Autografy

Inne

Konkursy

Manga Corner

Panele dyskusyjne

Pokazy

Prelekcje

Scena główna

Spotkania

Star Wars

Strefa dziecięca

Strefa gier

Strefa gier planszowych

Warsztaty

09:00

09:15

09:30

09:45

10:00

10:15

10:30

10:45

11:00

11:15

11:30

11:45

12:00

12:15

12:30

12:45

13:00

13:15

13:30

13:45

14:00

14:15

14:30

14:45

15:00

15:15

15:30

15:45

16:00

16:15

16:30

16:45

17:00

17:15

17:30

17:45

18:00

18:15

18:30

18:45

19:00

19:15

19:30

19:45

20:00

20:15

20:30

20:45

21:00

21:15

21:30

21:45

22:00

22:15

22:30

22:45

23:00

23:15

23:30

23:45

00:00

Aula

Gala wręczenia nagród festiwalu

21:00 - 22:00

Inne

Gala Misie

19:00 - 20:30

Inne

Katarzyna Niemczyk – „Mockingbird” i Marianna Strychowska – „Wiedźmin” / „Nie przebaczaj”...

Marianna Strychowska, Kasia Niemczyk

17:30 - 18:15

Spotkania

Polskie głosy w grze Cyberpunk 2077 - CD PROJEKT RED

16:00 - 17:30

Spotkania

Strefa gier

Klasycy polskiego komiksu

Tadeusz Baranowski, Bogusław Polch, Jacek Skrzydlewski, Andrzej O. Nowakowski, Grzegorz Rosiński, Grażyna Kasprzak, Zbigniew Kasprzak, Marek Szyszko

14:45 - 15:45

Panele dyskusyjne

Spotkania

Od konwentu do festiwalu, czyli artyści organizują

Przemysław Truściński

14:00 - 14:45

Spotkania

Spotkanie z Cyrilem Pedrosą

Cyril Pedrosa

13:00 - 14:00

Spotkania

Spotkanie z Bouletem

Boulet

11:30 - 12:15

Spotkania

Spotkanie z Marcelo D’Salete

Marcelo D’Salete

10:45 - 11:30

Spotkania

Jeż zintegrowany i inne dokonania

Rafał Skarżycki, Tomasz Leśniak

12:15 - 13:00

Spotkania

Sala A

Pokaz filmu "Prison Pit"

20:15 - 20:45

Pokazy

„Jarmil” – Marek Rubec z Czech i jego intrygujący komiks

Marek Rubec

19:30 - 20:15

Inne

Spotkania

Słowiańszczyzna w komiksie - Unka Odya i Katarzyna Witerscheim

Katarzyna Witerscheim, Unka Odya

19:00 - 19:30

Panele dyskusyjne

Czy crowdfunding to dobry pomysł na wydanie swojego komiksu?

Monika Laprus-Wierzejska, Rafał Szłapa

18:15 - 19:00

Panele dyskusyjne

Prelekcje

O drugim tomie „Anastazji opowiedzą Joanna Karpowicz i Magda Lankosz

Joanna Karpowicz, Magdalena Lankosz

17:30 - 18:15

Spotkania

„Ostatni prezydent” – komiks poświęcony prezydentowi RP na Uchodźctwie Ryszardowi Kaczorowskiemu...

Witold Tkaczyk, Katarzyna Babis, Adam Dobroński, Jerzy Hungendorfer

16:45 - 17:30

Panele dyskusyjne

Spotkania

Wojciech Stefaniec i Daniel Odija – premiera komiksu "Rita"

Daniel Odija, Wojciech Stefaniec

16:00 - 16:45

Spotkania

Najciekawsze komiksowe crossovery

Julian Jeliński

15:15 - 16:00

Prelekcje

Tu zaczęła się wojna – spotkanie z Mariuszem Wójtowiczem-Podhorskim

Mariusz Wójtowicz-Podhorski

14:30 - 15:15

Spotkania

Marek Oleksicki i Tobiasz Piątkowski – „Bradl” po raz czwarty

Marek Oleksicki, Tobiasz Piątkowski

13:45 - 14:30

Spotkania

Łukasz Wnuczek - premiera komiksu "Plemię sów 2"

Łukasz Wnuczek

13:15 - 13:45

Spotkania

Dzieci Christy – najlepsze komiksy dla dzieci zainspirowane twórczością Janusza Christy

Berenika Kołomycka, Jakub Syty, Krzysztof Trystuła, Maciej Jasiński, Przemysław Surma

12:30 - 13:15

Spotkania

Egmont/Klub Świata Komiksu – spotkanie z Tomaszem Kołodziejczakiem

11:00 - 12:15

Spotkania

Sala B

Polski komiks po stu latach

Adam Rusek, Michał Traczyk, Tomasz Nowak, Wojciech Birek, Witold Tkaczyk

18:45 - 20:30

Panele dyskusyjne

Tomáš Prokůpek o 100 latach czeskiego komiksu

Tomáš Prokůpek

18:00 - 18:45

Prelekcje

10-lecie Ongrysa

17:15 - 18:00

Spotkania

Jak Krzyżacy pokonali Indian pod Grunwaldem. O komiksie historycznym nieszablonowo

Maciej Jasiński, Katarzyna Witerscheim, Witold Tkaczyk, Sławomir Zajączkowski, Elżbieta Żukowska

16:15 - 17:15

Panele dyskusyjne

“Quo vadis polski superbohaterze?”

Adam Kmiołek, Rafał Szłapa, Dariusz Stańczyk, Jakub Oleksów, Piotr Czarnecki

15:15 - 16:15

Panele dyskusyjne

Dobra recepta na dalszy ciąg

Sławomir Kiełbus, Piotr Bednarczyk, Maciej Kur

14:30 - 15:15

Spotkania

Panel dyskusyjny "Dziewczyny i ziny"

Anna Sranna, Anna Karolina Kaczmarczyk, Anna Krztoń, Edyta Bystroń, Magdalena Rzepecka, Marta Falkowska

13:30 - 14:30

Panele dyskusyjne

"Tajfun. Nowe Przygody. Antologia" – spotkanie z autorami antologii poświęconej Tadeuszowi Raczkiewi...

Paweł Gierczak, Mariusz Zabdyr, Adam Kmiołek, Arkadiusz Klimek, Piotr Rosner, Monika Laprus-Wierzejska, Bartłomiej Sztobryn, Maria Lengren, Andrzej Włudecki, Nikodem Cabała, Jakub Topor, Wiktor Talaga

12:30 - 13:30

Panele dyskusyjne

Spotkania

Czy "Relax" to najważniejszy magazyn komiksowy w Polsce?

Sebastian Chosiński, Krzysztof Janicz, Radosław Koch, Paweł Ciołkiewicz

11:15 - 12:30

Panele dyskusyjne

Spotkanie z Asocjacją Komiksu w Toruniu:

, , , ,

10:30 - 11:15

Spotkania

Sala C

Quo Vadis, Batmanie?

19:00 - 20:30

Panele dyskusyjne

Nie tylko Jonah Hex - kowboje z rancza DC

United States of Komiks

18:00 - 19:00

Prelekcje

Wszystkie kobiety w lodówce Matta Murdocka, czyli smutny los partnerek Daredevila

United States of Komiks

17:00 - 18:00

Prelekcje

Najlepsze serie z Nowego DC Comics i Odrodzenia, których nie wydano w Polsce

United States of Komiks

16:00 - 17:00

Prelekcje

Przyszłość Kinowego Uniwersum Marvela

United States of Komiks

15:00 - 16:00

Prelekcje

Konkurs wiedzy na temat imprintu Vertigo

United States of Komiks

14:00 - 15:00

Konkursy

Najciekawsze komiksy lovecraftowskie

United States of Komiks

13:00 - 14:00

Prelekcje

Błazeński Książę Zbrodni, klaun, Pączuszek - różne oblicza Jokera

United States of Komiks

12:00 - 13:00

Prelekcje

Krainy snów i koszmarów w "Sandmanie" Neila Gaimana

United States of Komiks

11:00 - 12:00

Prelekcje

Konstrukcja złoczyńców w komiksie i na ekranie

United States of Komiks

10:00 - 11:00

Panele dyskusyjne

Sala Winsor & Newton

Joao Lameiras o komiksie portugalskim

João Lameiras

19:45 - 20:30

Spotkania

„Eileen Gray” - komiks narysowany przez Zosię Dzierżawską

Zosia Dzierżawska

19:00 - 19:45

Spotkania

Groza w polskim komiksie – panel dyskusyjny

Dariusz Stańczyk, Unka Odya, Tomasz Kontny, Piotr Czarnecki, Mikołaj Ratka, Jakub Oleksów, Artur Biernacki

18:00 - 19:00

Panele dyskusyjne

Nowy wymiar historii. „Chleb wolnościowy”

Paweł Piechnik,

17:30 - 18:00

Spotkania

Warsztaty scenariopisarskie „Kilka słów o dramaturgii”

Piotr Szulc

16:00 - 17:30

Warsztaty

„Papiernik 2” - spotkanie warsztatowe z Rochem Urbaniakiem

Roch Urbaniak

15:00 - 16:00

Warsztaty

Gry jako narzędzie dydaktyczne – na przykładzie gry Minecraft

Dominika Urbańska-Galanciak

14:30 - 15:00

Prelekcje

Graj bezpiecznie – jak właściwie dobrać grę do wieku gracza?

Dominika Urbańska-Galanciak

14:00 - 14:30

Prelekcje

Ołówek, tusz i już!

Warsztaty Komiksu

12:00 - 14:00

Warsztaty

Czy ołówek łaskocze kartkę podczas rysowania, czyli co czuje komiksowy bohater?

Robert Trojanowski

10:30 - 12:00

Warsztaty

Strefa Autografów

Autografy: McMahon, Higgins, Piechnik, Łazowski, Karpowicz, Lankosz, antologia Tajfun

Mick McMahon, John Higgins, Maciej Łazowski, Paweł Piechnik, Joanna Karpowicz, Magdalena Lankosz, Paweł Gierczak, Adam Kmiołek, Mariusz Zabdyr, Arkadiusz Klimek, Monika Laprus-Wierzejska, Piotr Rosner, Bartosz Sztybor, Nikodem Cabała, Jakub Topor, Maciej Pałka

18:00 - 19:30

Autografy

Autografy: Pedrosa, Kas i Graza, Rosiński, Cholewiński, Arkusiński, Urbaniak, Odya,, Dzierżawska, Tr...

Cyril Pedrosa, Grażyna Kasprzak, Grzegorz Rosiński, Maciej Cholewiński, Michał Arkusiński, Roch Urbaniak, Zosia Dzierżawska, Zbigniew Kasprzak, Unka Odya, Przemysław Truściński

16:30 - 18:00

Autografy

Layman, Skutnik, Strychowska, Ryszkiewicz, Niemczyk, Wnuczek, Oleksicki, Piątkowski, Rubec

John Layman, Mateusz Skutnik, Marianna Strychowska, Kuba Ryszkiewicz, Kasia Niemczyk, Łukasz Wnuczek, Marek Rubec, Marek Oleksicki, Tobiasz Piątkowski

15:00 - 16:30

Autografy

Boulet, Owedyk, Kołomycka, Surma, Syty, Trystuła, Jasiński, Babis, Leśniak, Skarżycki

Boulet, Berenika Kołomycka, Krzysztof Owedyk, Maciej Jasiński, Przemysław Surma, Tomasz Leśniak, Jakub Syty, Krzysztof Trystuła, Katarzyna Babis, Rafał Skarżycki

13:30 - 15:00

Autografy

D’Salete, Baranowski, Polch, Szyszko, Stefaniec, Odija, Rzecznik

Bogusław Polch, Marcelo D’Salete, Marek Szyszko, Tadeusz Baranowski, Wojciech Stefaniec, Daniel Odija, Mariusz Wójtowicz-Podhorski, Michał Rzecznik

12:00 - 13:30

Autografy

Falkowska, Skrzydlewski, Nowakowski, Kiełbus, Kur, Bednarczyk, Koeniguer

Andrzej O. Nowakowski, Jacek Skrzydlewski, Marta Falkowska, Sławomir Kiełbus, Piotr Bednarczyk, Maciej Kur, Michel Koeniguer

10:30 - 12:00

Autografy

Scena Główna

Mistrzowski kwadrans

16:45 - 17:00

Inne

Scena główna

Warsztat Artysty prezentuje: Markery graficzne Winsor & Newton – Water Colour Marker

Warsztat Artysty

16:00 - 16:15

Inne

Scena główna

Mistrzowski kwadrans

14:30 - 14:45

Inne

Scena główna

Warsztat Artysty prezentuje: Markery graficzne Winsor & Newton – Promarker i Brushmarker

Warsztat Artysty

14:00 - 14:15

Inne

Scena główna

Mistrzowski kwadrans

12:30 - 12:45

Inne

Scena główna

Konkurs cosplay

18:00 - 20:00

Inne

Konkursy

Scena główna

"Koziołkowe figle" – komiksowe zabawy i konkursy

17:00 - 17:30

Scena główna

Strefa dziecięca

"Koziołkowe figle" – komiksowe zabawy i konkursy

15:00 - 15:30

Scena główna

Strefa dziecięca

Rozstrzygnięcie komiksowego konkursu dziecięcego

13:00 - 13:45

Scena główna

Strefa dziecięca

"Koziołkowe figle" – komiksowe zabawy i konkursy

12:00 - 12:30

Scena główna

Strefa dziecięca

Strefa gier

Strefy wolnego grania, turnieje, warsztaty i pokazy gier elektronicznych

10:00 - 20:00

Strefa Planszówek

Turniej gry karcianej POJEDYNEK SUPERBOHATERÓW DC (Egmont)

13:00 - 15:00

Strefa gier planszowych

Miniturniej „Sabaka” - Anna "Rogue Thirteen" Ciechanowska (Rebel Legion Eagle Base)

11:00 - 13:00

Star Wars

Strefa gier planszowych

EC1 Łódź
Piwoteka
Klub Broadway18

AFTER PARTY od 22:00 do 4:00!

22:00 - 23:39

Inne