Program festiwalu

Filtruj po gościu specjalnym

Wszyscy goście

Marek Turek

Michał Herman

Krzysztof Głośnicki

Jerzy Łanuszewski

Piotr Czaplarski

Nikodem Cabała

Robert Adler

Ojciec Rene

Ave.

Ewa "Eimmy" Zaremba

Danuta Waga

Robert Waga

Karol Gajos

Hanna Kinder-Kiss

Michał Śledziński

Ernesto Gonzales

Krzysztof Łuczyński

Magdalena "Meago" Kania

Ryszard Dąbrowski

Marcin "Xulm" Surma

Marcin Bałczewski

Agnieszka Sowała-Kozłowska

Paweł Kalisz

Kamil Mickiewicz

Agnieszka Piechnik

Jan Korczyński

Leszek Kaczanowski

Rafał Kołsut

Wojciech Jama

Jan Mazur

Robert Sienicki

Przemysław Mazur

Grzegorz Weigt

Rafał Szrajber

Jan Plata-Przechlewski

Marek Kopiec

Klaudyna Sułek

Rafał Mikołajczyk

Adrian Kulesza

Piotr Hołod

Paulina Christa

Silvio Camboni

Nicolas Petrimaux

Mike Siglain

Leo

Luko Czakowski

Dr Bianka Siwińska

Joanna Lisiecka

Agnieszka Szamałek-Michalska

Małgorzata Szymańska

Bartosz Sztybor

Anna Kłosowska

Marcin Świerkot

Ryszard Chojnowski

Kamil Rogulski

Michał Gołkowski

Krzysztof Wolicki

Filip Miłuński

Piotr Augustyniak i Marcin Szmidt

Przemysław Wojtkowiak

Adam Kwapiński

Lena Maćków

Paweł Kicman

Filip Sułkowski

Izabela i Piotr Miklaszewscy

Malin Falch

Krzysztof Brajta

Katarzyna "Irienna" Żarnowska

Wiesław Skupniewicz

Joanna Grzybowska

Krzysztof "Grisznak" Wojdyło

Urszula Knap

Michał Żmijewski

Adam Radoń

Joanna Birek

Michał "Bonzaj" Staniszewski

Damian Maksymowicz

Marcin Sienny

Mateusz Papis

Dominik Pańczyk

Tomasz Kozłowski

Piotr Jackowski

Jakub Wiśniewski

Maciej Rosiński

Kacper Durakiewicz-Szymczak

Arkadiusz Salomoński

Krystian "Indiger" Biały

Dariusz Kosmowski

Marta Czarkowska

Agnieszka Wiśniewska

Kamil Pruban

Hubert Ronek

Wojciech Nelec

Małgorzata Chudziak

Michał Siromski

Tomasz Kołodziejczak

Krzysztof Szafrański

Roland Lesterlin

Agnieszka Świętek

Krzysztof Tkaczyk

Przemysław Pawełek

Jarek Obważanek

Marcin Kamiński

Dominika Węcławek

Matylda Sęk-Iwanek

Dominika Gracz-Moskwa

Piotr Kasiński

Violet

Issabel

Joris Chamblain

Jordi Bayarri

Guy Delisle

Denis-Pierre Filippi

Christophe Cazenove

Aurélie Neyret

Krzysztof Ostrowski

Lewis Trondheim

Jon J Muth

Gipi

Tomasz Kaczkowski

Robert Trojanowski

Wojciech Birek

Maciej Pałka

Jakub Topor

Krzysztof Janicz

Jacek Skrzydlewski

Andrzej O. Nowakowski

Rafał Skarżycki

Marcin Podolec

Piotr Nowacki

Maria Lengren

Rafał Szłapa

Grzegorz Janusz

Tomasz Leśniak

Katarzyna Witerscheim

Unka Odya

Paweł Piechnik

Anna Krztoń

Piotr Szulc

Wojciech Stefaniec

Przemysław Truściński

Marta Falkowska

Grzegorz Rosiński

Maciej Kur

Tobiasz Piątkowski

Sławomir Kiełbus

Jakub Syty

Berenika Kołomycka

Maciej Jasiński

Piotr Bednarczyk

Filtruj po rodzaju wydarzenia

Wszystkie kategorie

Autografy

Inne

Konkursy

Manga Corner

Panele dyskusyjne

Pokazy

Prelekcje

projekcja_black

Projekcja

Scena główna

Spotkania

Star Wars

Strefa dziecięca

Strefa gier

Strefa Gier Bez Prądu

Strefa Lema

Warsztaty

09:00

09:15

09:30

09:45

10:00

10:15

10:30

10:45

11:00

11:15

11:30

11:45

12:00

12:15

12:30

12:45

13:00

13:15

13:30

13:45

14:00

14:15

14:30

14:45

15:00

15:15

15:30

15:45

16:00

16:15

16:30

16:45

17:00

17:15

17:30

17:45

18:00

18:15

18:30

18:45

19:00

19:15

19:30

19:45

20:00

20:15

20:30

20:45

21:00

21:15

21:30

21:45

22:00

22:15

22:30

22:45

23:00

23:15

23:30

23:45

00:00

Inne lokalizacje

Wystawa konkursu na krótką formę komiksową

10:00 - 18:00

Konkursy

After Party 32. MFKiG w Poleskim Ośrodku Sztuki

21:00 - 23:59

Inne

Sala A

Dziewczyny w grze! - prezentacja programu mentoringowego CD Projekt

Dr Bianka Siwińska, Joanna Lisiecka, Agnieszka Szamałek-Michalska

15:00 - 16:00

Prelekcje

Strefa gier

Gala wręczenia nagród 32. MFKiG

Dominika Węcławek, Dominika Gracz-Moskwa, Matylda Sęk-Iwanek, Krzysztof Tkaczyk, Marcin Kamiński, Piotr Kasiński, Jarek Obważanek, Wojciech Birek, Agnieszka Świętek, Maciej Kur, Przemysław Pawełek

20:00 - 21:00

Inne

Konkursy

Klub Świata Komiksu, czyli Tomasz Kołodziejczak w ogniu pytań o plany wydawnicze

Tomasz Kołodziejczak

17:00 - 19:00

Spotkania

Porozmawiajmy o scenariuszach - spotkanie z Grzegorzem Januszem

Grzegorz Janusz

16:00 - 17:00

Spotkania

Jak mobilnie ugryźć Wiedźmina - spotkanie z twórcami The Witcher: Monster Slayer

Maciej Rosiński, Jakub Wiśniewski, Kacper Durakiewicz-Szymczak

14:00 - 15:00

Spotkania

Strefa gier

Kajko i Kokosz: pełna integracja

Krzysztof Janicz, Paulina Christa, Tomasz Kołodziejczak, Arkadiusz Salomoński

13:00 - 14:00

Panele dyskusyjne

Serial "Jak zostałem Superłotrem" - spotkanie z Krzysztofem Ostrowskim oraz studiem Animoon

Krzysztof Ostrowski

12:00 - 13:00

Spotkania

Polska „Drużyna Zet” – spotkanie z aktorami dubbingowymi "Dragon Ball Super"

Kamil Pruban, Agnieszka Wiśniewska, Dariusz Kosmowski, Marta Czarkowska, Krystian „Indiger” Biały, Hanna Kinder-Kiss, Karol Gajos

11:00 - 12:00

Manga Corner

Spotkania

Komiksy Huberta Ronka - z autorem rozmawia Jakub Syty

Hubert Ronek

10:00 - 11:00

Spotkania

Sala B

United States of Komiks prezentuje: Jaka jest granica interpretacji przy adaptacji

Piotr Jackowski, Dominik Pańczyk, Mateusz Papis, Marcin Sienny

18:00 - 19:00

Panele dyskusyjne

Budujemy Centrum Komiksu i Gier w Łodzi - spotkanie z przedstawicielami CKNI

Adam Radoń, Adrian Kulesza, Michał „Bonzaj” Staniszewski, Joanna Birek

17:00 - 18:00

Prelekcje

Nowy "Bler" od Rafała Szłapy - prowadzenie Maciej Pałka

Rafał Szłapa

16:00 - 17:00

Spotkania

United States of Komiks prezentuje: przegląd nadchodzących premier filmowych i serialowych

Piotr Jackowski, Dominik Pańczyk, Marcin Sienny

14:00 - 16:00

Panele dyskusyjne

Sala C

Malarz w świecie komiksu - Jon J Muth ("Podróż siódma")

Jon J Muth

17:00 - 18:00

projekcja_black Projekcja

Strefa Lema

"Właściwie dlaczego robię komiksy?" - tłumaczy Gipi [PL/IT]

Gipi

14:00 - 15:00

projekcja_black Projekcja

[ODWOŁANE] Inuyasha i JoJo: tłumaczenie klasyki mang w dobie internetu

Michał Żmijewski, Urszula Knap

18:00 - 19:00

Manga Corner

Panele dyskusyjne

Leo ("Aldebaran", Antares") o tym, jak być wytrwałym [PL/FR]

Leo

16:00 - 17:00

projekcja_black Projekcja

"Niezwyciężony" - o adaptacji powieści Stanisława Lema

Rafał Mikołajczyk, Klaudyna Sułek

15:00 - 16:00

Spotkania

Strefa Lema

Komiks można robić w każdym wieku - Christophe Cazenove [PL/FR]

Christophe Cazenove

13:00 - 14:00

projekcja_black Projekcja

Niedaleko pada komiks od fantastyki - spotkanie autorskie z Tomaszem Kołodziejczakiem

Tomasz Kołodziejczak

12:00 - 13:00

Spotkania

Strefa Lema

Dzik, Lisek, Kubatu oraz Wojtek i Rudy, czyli komiksy dla dzieci z Egmontu

Berenika Kołomycka, Jakub Syty, Piotr Hołod

11:00 - 12:00

Spotkania

"Opowiadam historie za pomocą obrazków" - Jordi Bayarri [PL/ES]

Jordi Bayarri

10:00 - 11:00

projekcja_black Projekcja

Sala D

Wszyscy kochamy "Gwiezdne Wojny" - Mike Siglain (Lucas Film)

Mike Siglain

19:00 - 20:00

projekcja_black Projekcja

Star Wars

Nowa seria "Bazyliszki" - spotkanie z autorami

Tobiasz Piątkowski, Wojciech Stefaniec

18:00 - 19:00

Spotkania

Narracyjne środowiska w grach wideo i opowieściach wizualnych czyli o świecie Parowych Szczelin

Rafał Szrajber

17:00 - 18:00

Prelekcje

Strefa gier

Wampiry wysysają krew i... alkohol. "Wampiurs Wars" Jana Platy-Przechlewskiego

Jan Plata-Przechlewski

16:00 - 17:00

Spotkania

Kentaro Miura - czy tylko autor "Berserka"?

Krzysztof „Grisznak” Wojdyło

15:00 - 16:00

Manga Corner

Prelekcje

Komiksowe adaptacje prozy Stanisława Lema

Wojciech Birek

13:00 - 14:00

Prelekcje

Strefa Lema

"Brom" po raz drugi

Unka Odya

12:00 - 13:00

Spotkania

Niezliczone ilości nowych komiksów - Piotr Nowacki

Piotr Nowacki

11:00 - 12:00

Spotkania

"Opowieści minione. Nie ma sprawiedliwości" - o debiutanckim albumie Marka Kopca

Marek Kopiec

10:00 - 11:00

Spotkania

"Paneuropa vs COVID" - spotkanie z autorami komiksu

Tobiasz Piątkowski, Wojciech Stefaniec, Rafał Szłapa

14:00 - 15:00

Spotkania

Sala E

Zero i trzy szóstki, czyli gustownie o komiksach dla dorosłych - najnowsza antologia PPGraphics

Maria Lengren, Marta Falkowska, Robert Adler, Ojciec Rene, Ewa „Eimmy” Zaremba, Ave.

18:00 - 19:00

Panele dyskusyjne

Krótka historia selfie, czyli co wydarzyło się w pewnej jaskini - warsztaty z Robertem Trojanowskim...

Robert Trojanowski

16:00 - 18:00

Strefa dziecięca

Warsztaty

Jak zrobić komiks crowdfundingowy - od pomysłu do końca zbiórki - warsztaty z Hubertem Ronkiem

Hubert Ronek

14:00 - 16:00

Warsztaty

Kilka słów o dramaturgii - warsztaty scenariuszowe z budowania dramaturgii w komiksie

Piotr Szulc

12:00 - 14:00

Warsztaty

Porysujmy stworki! - warsztaty dla dzieci z Anną Kłosowską (Odmęty Absurdu)

Anna Kłosowska

11:00 - 12:00

Strefa dziecięca

Warsztaty

Setne urodziny twórcy Polikarpa - o twórczości Adama Bieńkowskiego

Joanna Grzybowska

10:00 - 11:00

Prelekcje

Strefa Autografów

Autografy: R. Mikołajczyk, autorzy PPG, M. Podolec

Rafał Mikołajczyk, Marcin Podolec, Ave., Ewa „Eimmy” Zaremba, Ojciec Rene, Piotr Czaplarski, Robert Adler, Nikodem Cabała

17:00 - 18:30

Autografy

Autografy: W. Stefaniec, P. Nowacki, M. Jasiński, T. Piątkowski, W. Skupniewicz, M. Śledziński, T. K...

Wojciech Stefaniec, Piotr Nowacki, Tobiasz Piątkowski, Wiesław Skupniewicz, Michał Śledziński, Maciej Jasiński, Tomasz Kaczkowski

15:30 - 17:00

Autografy

Autografy: B. Kołomycka, J. Syty, P. Hołod, A. O. Nowakowski, G. Weigt, E. Gonzales, L. Czakowski, M...

Berenika Kołomycka, Jakub Syty, Andrzej O. Nowakowski, Piotr Hołod, Grzegorz Weigt, Ernesto Gonzales, Luko Czakowski, Marek Turek

14:00 - 15:30

Autografy

Autografy: G. Rosiński, U. Odya, G. Janusz, M. Pałka, K. Łuczyński, P. Truściński

Grzegorz Rosiński, Unka Odya, Grzegorz Janusz, Maciej Pałka, Przemysław Truściński, Krzysztof Łuczyński

12:30 - 14:00

Autografy

Autografy: Hubert Ronek, Marek Kopiec, Jacek Skrzydlewski, Jan Plata-Przechlewski

Hubert Ronek, Jacek Skrzydlewski, Marek Kopiec, Jan Plata-Przechlewski

11:00 - 12:30

Autografy

Scena Główna

"Jak zostałem Superłotrem" - odcinek serialu (15:50)

15:30 - 16:00

projekcja_black Projekcja

Scena główna

Komiksowe "Kalambury" z Warsztatem Artysty oraz Winsor&Newton

14:00 - 15:00

Konkursy

Scena główna

"Jak zostałem Superłotrem" - odcinek serialu (13:50)

13:30 - 14:00

projekcja_black Projekcja

Scena główna

"Jak zostałem Superłotrem" - odcinek serialu

11:00 - 11:30

projekcja_black Projekcja

Scena główna

"Jak zostałem Superłotrem" - odcinek serialu

10:30 - 11:00

projekcja_black Projekcja

Scena główna

Ogłoszenie wyników konkursu Politechniki Łódzkiej

13:00 - 13:30

Konkursy

Scena główna

Mini-Turnieje e-sportowe z AMSO.PL - największym dostawcą komputerów poleasingowych w Polsce

12:30 - 13:00

Konkursy

Scena główna

Strefa gier

Konkurs Cosplay

Issabel, Violet

16:00 - 19:00

Konkursy

Pokazy

Scena główna

Rozstrzygnięcie konkursu "Maszyna do spełniania życzeń"

15:00 - 15:30

Konkursy

Scena główna

Strefa dziecięca

Strefa Lema

Scena PoGraMyTV

Gry planszowe w Polsce a reszta świata

Krzysztof Szafrański

17:00 - 18:15

Strefa Gier Bez Prądu

Gry na podstawie literatury

Michał Gołkowski, Krzysztof Wolicki, Piotr Augustyniak i Marcin Szmidt

15:30 - 16:45

Spotkania

Strefa Gier Bez Prądu

Co to znaczy być projektantem gier planszowych?

Adam Kwapiński, Piotr Augustyniak i Marcin Szmidt

14:00 - 15:15

Spotkania

Strefa Gier Bez Prądu

Proces powstawania gier w Rebel Studio

Przemysław Wojtkowiak

12:30 - 13:45

Spotkania

Strefa Gier Bez Prądu

Praca wydawnictwa gier planszowych od kuchni

Michał Herman

11:00 - 12:15

Spotkania

Strefa Gier Bez Prądu