Aktualności
Strefa gier wideo podczas 33. MFKiG
Podróż od wielkich konsolowych hitów przeszłości do współczesnego polskiego gamedevu.
Jesienią 2007 roku goście 18. MFK mogli wziąć udział w przedpremierowych pokazach polskiej komputerowej gry RPG. Produkcja ta traktowała o przygodach łowcy potworów, którego miłośnicy fantasy znali dotychczas z kart powieści i komiksów, a który później właśnie dzięki grom wideo stał się ikoną polskiej popkultury.
Przez 15 lat, jakie minęły od tych pamiętnych chwil, Wiedźmin przeszedł długą drogę, wielkie postępy uczynił też rodzimy gamedev, a gry poczuły się tak pewnie, że trafiły nawet do nazwy naszego Festiwalu. Będą intensywnie obecne również podczas 33. MFKiG.
Na płycie Atlas Areny na ponad 100 stanowiskach bezpłatnie i – mamy nadzieję – bez kolejek będzie można zagrać w wielkie konsolowe hity (zarówno z czasów świetności maszyn Nintendo i Segi, jak i tych całkiem współczesnych, gdy ton elektronicznej rozrywce nadają urządzenia z logo Sony i Microsoftu). Miłośników bezkrwawych konfrontacji siłowych z pewnością zainteresuje turniej kwalifikacyjny Mistrzostw Polski Bijatyk, tych zaś, którzy chcieliby odłożyć pada i zagrać całym ciałem, zapraszamy do strefy tanecznych gier ruchowych. Weteranów, którzy trzy dekady temu trwonili kieszonkowe w salonach arcade, na pewno ucieszą automaty zręcznościowe (do tych festiwalowych nie trzeba będzie wrzucać monet!).
Fani growych nowości, o których jeszcze nie usłyszał świat, będą mieli do dyspozycji stanowiska z prototypami produkcji zrealizowanych w ramach prestiżowego konkursu Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych. Prezentować swoje przyszłe hity będą sami autorzy i – kto wie – być może którymś z tych tytułów wkrótce pochwalimy się tak, jak dziś chwalimy się pokazanym na 18. Festiwalu Wiedźminem?
Z kolei ci z naszych gości, którzy zamiast grać w gry, wolą o nich rozmawiać, otrzymają dwa dni spotkań z twórcami, dziennikarzami i badaczami. Wspólnie zastanowimy się m.in. czy realizując produkcje triple-A można pozostać niezależnym oraz czy prasa i książki wciąż nadają się do opisywania cyfrowych światów, a także dowiemy się, co jest dziś grane w polskim gamedevie i jak dołączyć do tego grona.
Szczegółowe informacje o ofercie strefy gier wideo podczas 33. MFKiG można znaleźć na podstronie wydarzenia.